Autor Tema: Goal Server 2009-final configurato (by stefanACM)  (Pročitano 10490 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

stefanACM

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1511
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Goal Server 2009-final configurato (by stefanACM)
« poslato: 9. septembar 2009, 01:12:38 »
FINALNA VERZIJA

Evo konaèno nakon dosta rada i truda finalna verzija GS 2009. Ovog puta nisam ništa najavljivao dok sve nije bilo gotovo. Na greškama se uèi:p.
Dakle, evo par screenshotova iz programa:














DOWNLOAD:
RAPID-SHARE.COM
LINK


FILEFRONT.COM
LINK





TUTORIAL:

A) Instalacija
1. File koji downloadujete otvarate pomoæu WinRar ili WinZip
2. Kada raspakujete fajl dobiæete folder GS 2009
3. Folder GS 2009 premestite u folder sa igricom
4. Pokrenite aplikaciju PES 2009 Server and Client settings i instalirajte sertifikat

B) Igranje
1. Pokrenite aplikaciju PES 2009 Server and Client settings iz goldera GS 2009
2. a) ako ste server u TAB-u Server kliknite na jedan od dva buttona GET IP u zavisnosti koju konekciju imate, i potom kliknite button ReCreate server
   b) ako ste klijent prebacite se na TAB Client i u njemu u levom polju ukucajte adresu SERVERA, zatim kliknete na GET IP u zavisnosti koju konekciju korsitite, i nakon toga Connect


c) E sad jedan savet kako odabrati tip konekcije. Ako koristite ruter, modem ili neki slièan ureðaj, onda koristite GET IP (user with router or DSL modem). U sluèaju da kada upalite komp niste konektovani na NET i morate da se povežete koristeæi kreiranu konekciju onda odaberite GET IP (Other user).
Evo par primera: korsinici TELEKOMOVOG ADSL-a u SRBIJI koriste prvu opciju, a klijenti  SBB-a drugu.


3. Kada ste sve odradili  ostaje da udjete na NETWORK u PES 2009 ukucate bilo koji KONAMI ID i PASSWORD, zatim jedan od korisnika SERVER ili KLIJENT kreira ROOM koji mora da bude FRIENDLY, a drugi korisnik ulazi u taj room pomoæu opcije SEARCH ROOM.





Savjeti:
-Prije igre sa vaš drugom ukoliko ste CLIENT kada kliknete CONNECT kliknite i TEST CONNECTION da bi provjerili kako æe da vam šljaka PES online.
-Kada odradite podešavanja u svom timu snimite ih u privremenu formaciju tako da kada ponovo budete igrali, a neugasite PES 2009 ostane sve podešeno.
-Kada završite sa meèom nemoj te iæi na opciju PLAY AGAIN, nego igraè koji je server u GS neka klikne ReCreate server. U tom trenutku æe se obojica igraèa naæi u galvnom meniju igre a server æe biti spreman za novu igru koju opet pokreæete preko NETWORK opcije.
-Kada završite sa igrom zatvorite program i on æe oèistite sve izmjene koje je napravio
-Neigrajte sa igraèima koji na TEST CONNCETION budu imali ocjenu BAD
-Koristite poslednje transfere, a što se tièe verzije aplikacije to se igraèi mogu meðusobno dogovoriti ali mora da bude ista (dakle da igraju dva igraèa sa 1.2 ili 1.4 verzijom itd.)
-samo klijent može da provjeri vezu prema serveru koristeæi opciju TEST CONNECTION
-obavezno ugasiti SVAKU VRSTU FIREWALLA





I na kraju da kažem da nemorate imati otkljuèane portove da bi igrali i da æe hamachi verzija biti objavljena tek sutra.
Oni koji budu imali problema nek odrade sledeæe:
-ugase i antivirusnu zaštitu
-ukoliko ništa ne pomaže napišite post u sledeæem obliku


PRIMJER:
PORUKA: Error has ocured
POJAVA: Nako ukucavanja podataka KONAMI ID i PASS
SCREENSHOT: (i okaèite screenshot ili umjesto ovga malo detaljnije opišete problem)











Izvol' te
PES SERBIA LEAGUE V2 [WIP]
-novi sistem prikaza tabela (10-30 ms za učitavanje čitave tabele)
-totalni HD redizajn redizajn
-poboljšani prikaz izveštaja
 i još mnogo toga (predložite novi dodatak OVDE)
 

Carmelo

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Goal Server 2009-final configurato (by stefanACM)
« Odgovor #1 poslato: 9. septembar 2009, 01:15:22 »
Stefan for the president of Serbia .... : ))))))))

znachi ja sam to sve instalirao....radi provereno ...extra je ..nie komplikovano uopste.... HVALA VELIKO STEFANE.....ziv bio ;)
 

Carmelo

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Goal Server 2009-final configurato (by stefanACM)
« Odgovor #2 poslato: 9. septembar 2009, 03:53:30 »
slusaj ...probao sam sa dva druga da se umrezim....meni sve radi ali njima izbacuje isti error   ....
an error has occured
to se desava kad ode enter na network....testinguje mu i izbaci an error has occured ...nece ni da mu stigne do login....???

Imaju patch i crack 1.2 ....kao ja...ovaj jedan ima vistu....ovaj drugi windows 7 ,a ja xp ...ima li to kakve veze ???!  
iskljucili su firewall....antivirus...

Kod jednog je ostao upaljen neki malware protection,ne moze da nadje da ugasi...ne znam za sta je to i jel smeta ....sbb nas 2ca imamo,ovaj jedan adsl ....certificat smo obrisali...i instalirali opet...i nece ,znachi nema boga...3 sata se mucim... Nadam se da sam lepo objasnio... POMOOOC !?
 

stefanACM

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1511
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Goal Server 2009-final configurato (by stefanACM)
« Odgovor #3 poslato: 9. septembar 2009, 08:17:09 »
Ja sam igrao sa drugom na SBB koji ima Windows 7. Moram da napomenem da ako je 64 bitni Windows budi te ubjeđeni da nema ništa od toga !!! Bar za sada.

Ode u školu, kad se vratim javi mi se na MSN da vidimo šta je.
Poz
PES SERBIA LEAGUE V2 [WIP]
-novi sistem prikaza tabela (10-30 ms za učitavanje čitave tabele)
-totalni HD redizajn redizajn
-poboljšani prikaz izveštaja
 i još mnogo toga (predložite novi dodatak OVDE)
 

jaha

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Goal Server 2009-final configurato (by stefanACM)
« Odgovor #4 poslato: 9. septembar 2009, 12:04:58 »
Sinoc smo ja i Stefan probali i stalno je izbacivalo taj error ovako uradi , idi na system settings i download skini zadnji update koji nude ako nece obrisi certifikate i ponovo na system settings download . Posle toga ne bi trebalo da ti izbacuje taj error.

Ja imam sledeci problem kad idem na network pa sad login upisem game id i password izbaci mi wrong game id or password , sta sad :( Stefane cekam te posle podne , poz svima .
 

stefanACM

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1511
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Goal Server 2009-final configurato (by stefanACM)
« Odgovor #5 poslato: 9. septembar 2009, 12:44:57 »
Citat: jaha;546945
Sinoc smo ja i Stefan probali i stalno je izbacivalo taj error ovako uradi , idi na system settings i download skini zadnji update koji nude ako nece obrisi certifikate i ponovo na system settings download . Posle toga ne bi trebalo da ti izbacuje taj error.

Ja imam sledeci problem kad idem na network pa sad login upisem game id i password izbaci mi wrong game id or password , sta sad :( Stefane cekam te posle podne , poz svima .


To cemo lako :)
PES SERBIA LEAGUE V2 [WIP]
-novi sistem prikaza tabela (10-30 ms za učitavanje čitave tabele)
-totalni HD redizajn redizajn
-poboljšani prikaz izveštaja
 i još mnogo toga (predložite novi dodatak OVDE)
 

Carmelo

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Goal Server 2009-final configurato (by stefanACM)
« Odgovor #6 poslato: 9. septembar 2009, 12:48:27 »
hmmm jaha...meni nece download....  ' pise could not connect to pes 2009 server '   ,a kad udjem u tvoj program pokrenem server i onda udjem u pes pa system ...pa down .... pise communication error ?!
 

stefanACM

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1511
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Goal Server 2009-final configurato (by stefanACM)
« Odgovor #7 poslato: 9. septembar 2009, 15:48:55 »
Citat: Carmelo;546959
hmmm jaha...meni nece download....  ' pise could not connect to pes 2009 server '   ,a kad udjem u tvoj program pokrenem server i onda udjem u pes pa system ...pa down .... pise communication error ?!


Imaš karticu OTHER u programu. Otvori je i klkni button za brisanje sertifikata i izbaci æe ti sve sertifikate u kompu. Naði u folderu Trusted pes 2009 sertifikat i obriši ga. Zatim klikni restore button i moæi æeš da odradiš update posle toga.
Kad updateuješ samo ponovo instal sertifikat i to je to.
PES SERBIA LEAGUE V2 [WIP]
-novi sistem prikaza tabela (10-30 ms za učitavanje čitave tabele)
-totalni HD redizajn redizajn
-poboljšani prikaz izveštaja
 i još mnogo toga (predložite novi dodatak OVDE)
 

Carmelo

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Goal Server 2009-final configurato (by stefanACM)
« Odgovor #8 poslato: 9. septembar 2009, 16:15:28 »
Upravo drug downloaduje update....znachi moze kako si ti rekao.... javnem posle sta smo uradili...meni radi ja necu update ... valjda necu morati  ;)

Ma buraz....nece ni da cuje !!!! zavsrio update inst certificat....ALI OPET ISTI ERROR !!! NE MOZE.... ja ne znam sta je upitanju !!! uzas....
 

stefanACM

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1511
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Goal Server 2009-final configurato (by stefanACM)
« Odgovor #9 poslato: 9. septembar 2009, 22:06:08 »
Koristi opciju EDIT kada hoæeš nešto da dodaš u post.
Kad se završi Srbija vidjeæemo šta je. Ja æu sa JAHOM da sredim na njegovom Win 7 pa æu napisati postupak. Al eto ja sam ovo sve i zahtjevao da se poène samo bog toga famoznog Windows 7. I onda sam dobio source od GS i napravio sve da radi na moj Windows 7.



Evo jedan savet veliki:
ISKLJUÈITE USER ACOUNT CONTROL (UAC) ako ste na Visti ili 7.
Dakle odete na Control Panel pa na User Acounts kliknete opet User Acount Control i na vašem account u dnu æe se pojaviti opcija ''Change User Account Control Settigs''. Zatim otvorite to i spustite na najmanji nivo.
Reset kompa i to je to.
Možete probati i iskljuèiti PATCHEVE ili jednostavno staviti LEK od 1.4 verzije jer mnogi PATCHevi imaju i cv0f folder u kitserveru a sa tim GS neradi jer je to edit postave i transfera koji nije KONAMI-jev.
Toliko odo da navijam
PES SERBIA LEAGUE V2 [WIP]
-novi sistem prikaza tabela (10-30 ms za učitavanje čitave tabele)
-totalni HD redizajn redizajn
-poboljšani prikaz izveštaja
 i još mnogo toga (predložite novi dodatak OVDE)
 

Carmelo

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Goal Server 2009-final configurato (by stefanACM)
« Odgovor #10 poslato: 10. septembar 2009, 01:26:39 »
ma necu da se mucim vise....ako nece normalno da se pokrene... necu da trazim... :/
 

maremas

  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Goal Server 2009-final configurato (by stefanACM)
« Odgovor #11 poslato: 10. septembar 2009, 01:33:21 »
Hamachi i PESMagazin majka mara :ave:
 

stefanACM

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1511
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Goal Server 2009-final configurato (by stefanACM)
« Odgovor #12 poslato: 10. septembar 2009, 01:37:36 »
Kad neznate ništa a hočete da igrate :p
Nebitno, šta kažete na to da organizujemo ligu sa 20 članova ?
PES SERBIA LEAGUE V2 [WIP]
-novi sistem prikaza tabela (10-30 ms za učitavanje čitave tabele)
-totalni HD redizajn redizajn
-poboljšani prikaz izveštaja
 i još mnogo toga (predložite novi dodatak OVDE)
 

4evra

  • Nerazzurro
  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 10025
    • Pogledaj profil
Goal Server 2009-final configurato (by stefanACM)
« Odgovor #13 poslato: 10. septembar 2009, 01:40:33 »
Mene interesuje otkud ovaj program?
Jel ovo Stefane kompletno tvojih ruku delo ili si radio sa nekime ili je s neta?
It will be born here, at the Orologio restaurant,meeting place of artists and it will be always a team of great talent.On this splendid night it's colours will be given:The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale,because we are brothers of the world
 

stefanACM

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1511
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Goal Server 2009-final configurato (by stefanACM)
« Odgovor #14 poslato: 10. septembar 2009, 01:50:04 »
Program je komplet mojih ruku delo, a GS je samo malo edit source koda koji sam dobio od red-a ;)
Dok malo bolje naučim programiranje u C++ onda ču moči da napravim i neki bolji edititon GS-a
PES SERBIA LEAGUE V2 [WIP]
-novi sistem prikaza tabela (10-30 ms za učitavanje čitave tabele)
-totalni HD redizajn redizajn
-poboljšani prikaz izveštaja
 i još mnogo toga (predložite novi dodatak OVDE)