Autor Tema: Tutorijal za forwardovanje portova  (Pročitano 81771 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ćule

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 931
    • Pogledaj profil
Tutorijal za forwardovanje portova
« poslato: 30. mart 2009, 19:47:58 »
PORT FORWARDING [FORVARDOVANJE PORTOVA]
 
  -Pogledajte koji ruter imate;
  -Idite na sajt  http://www.portforward.com/english/r...outerindex.htm
  -Pronađite oznaku vašeg rutera na tom sajtu i kliknite na vašu oznaku rutera;
  -Izbaciče vam detaljno uputstvo na tom sajtu za forvardovanje portova na vašem ruteru.
  -Pratite uputstvo sa tog sajta i forvardujte sledeče portove:
                    [10881, 10884, 12880, 12881 TCP] i [3478, 5730, 5739 UDP]
  -    Ukoliko imate modem nema potrebe da ovo radite , jer su na modemo otovreni svi portovi
- Ukoliko imate Wireless , morate da kontaktirate vaseg providera  da vam otvori gore navedene portove.

Logovanje u ruter.
1.Idite na start pa na run i ukucajte cmd pa pritisnite enter
2.ukucajte telnet 192.168.1.1
3.Ukucajte za login: telekom i za password: telekom [napomena:"kada budete kucali telekom za password to sto kucate nece da se vidi, tako da nemojte da se zbunite zbog toga"]
4.ukucajte passwd   admin admin
5.ukucajte save
6.ukucajte reboot
7.sacekajte par minuta
8.Idite na web browser, ukucajte 192.168.1.1, za administratorski usser rutera
Idite na web browser, ukucajte 192.168.1.1, al sad umesto telekom ide admin admin.

Mozete i da probate da udjete u browser(firefox,internet explorer i sl.) , ukucate 192.168.1.1 (gore gde se kuca adresa)
i probate User: admin , password : ztonpk (samo za telekomove adsl korisnike vazi ovaj user i pass, za ostale provajdere je obicno: admin,admin (user i pass))



#1 otvaranje

 protocol : UDP
 Start port from : 5730
 End port from : 5739


jos uvek nismo stigli da istestiramo , ali probajte samo #1 Otvaranje portova,jer je moguce da #2 i #3 TCP portovi nisu neophodni za online igranje.

#2 otvaranje

protocol : TCP
Start port from : 10881
End port from : 10884


#3 otvaranje

protocol : TCP
Start port from : 12880
End port from : 12881





kraj.
 

-C.R-9-C.R-

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2830
    • Pogledaj profil
Tutorijal za forwardovanje portova
« Odgovor #1 poslato: 30. mart 2009, 19:49:40 »
moze malo detaljnije za mene nooba...nerazumem se u to
"The fans whistle me because I'm good-looking, rich and a great footballer."
 

Slyz

  • sly_zomb1e
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 6308
    • Pogledaj profil
Tutorijal za forwardovanje portova
« Odgovor #2 poslato: 30. mart 2009, 20:21:06 »
kad dobijate opremu za ADSL , dobijate ili ruter ili modem.

sa modemom mozete da povezete jedan komp na net
sa ruterom mozete da povezete vise racunara na net

ruter : u podesavanju rutera morate da kazete koje koneckije dolazne/odlazne da pusta a koje da blokira.

znaci CR7CR , ako tebi na ruteru nisu otvoreni oni portovi, a igra  koristi te portove , dolazi do blokiranja konecija od strane tvog rutera.
Znas sta je firewall i zasta sluzi? : )
e pa ruter je jebeni firewall i dok mu ne kazes koje konekcije/portove da pusti , on ce ih blokirati sve.

ja sam uzeo modem,jer imam jedan komp i ne moram da forwardujem portove.

takodje pogledati: http://www.gusari.org/cesta-pitanja/kako-da-podesim-svoj-ruter.html

i ovo : http://www.gusari.org/cesta-pitanja/kako-da-podesim-adsl-modem-sa-telekoma-huawei.html
 

milosmilan

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2108
    • Pogledaj profil
    • http://www.pesoholichari.net
Tutorijal za forwardovanje portova
« Odgovor #3 poslato: 16. maj 2009, 00:01:00 »
A kako ja da znam koje igra koristi portove?Inace,ja koristim ADSL Telekom Srbija ruter i imam dosta otvorenih portova pozadi.Samo jedan komp mi je prikljucen na njega.Znaci,imam  3 zauzeta porta,a to su:Adapter,internet kabl i kabl koji sprovodi net od telefona do rutera.Imam slobodna jos 3 porta.
 

Ćule

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 931
    • Pogledaj profil
Tutorijal za forwardovanje portova
« Odgovor #4 poslato: 16. maj 2009, 00:29:52 »
Citat: milosmilan;484203
A kako ja da znam koje igra koristi portove?Inace,ja koristim ADSL Telekom Srbija ruter i imam dosta otvorenih portova pozadi.Samo jedan komp mi je prikljucen na njega.Znaci,imam  3 zauzeta porta,a to su:Adapter,internet kabl i kabl koji sprovodi net od telefona do rutera.Imam slobodna jos 3 porta.

Kako da znas koje portove igra koristi????? PA PROCITAJ PRVI POST U OVOJ TEMI!!!!!!!
 

milosmilan

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2108
    • Pogledaj profil
    • http://www.pesoholichari.net
Tutorijal za forwardovanje portova
« Odgovor #5 poslato: 16. maj 2009, 07:53:54 »
Ajde bre nemoj tu da mi dramis!Lepo sam pitao,pa sam vido da sam se zajebo.Ali ja na ruteru imam slobodnih portova.Slobodni su mi LAN1,LAN2,LAN3. E, sad ne razumem,ti portovi iz 1. posta.Jel su to neki virtuelni portovi?
 

milosmilan

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2108
    • Pogledaj profil
    • http://www.pesoholichari.net
Tutorijal za forwardovanje portova
« Odgovor #6 poslato: 16. maj 2009, 08:05:42 »
izvinite zbog duplih postova,ali ovo sam pronasao.Kliknuo sam na moju marku rutera i izbacio mi je objasnjenje.E,sad posto ne razumem Engleski bas najbolje,jel moze neko da mi prevede upustvo sa ove stranice? https://portforward.com/store/pfconfig.cgi i da.Ako sve ovo podesim,jel ce mi se sjebati konekcija za net?
 

Slyz

  • sly_zomb1e
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 6308
    • Pogledaj profil
Tutorijal za forwardovanje portova
« Odgovor #7 poslato: 16. maj 2009, 14:25:35 »
Dechko ti veze nemas:)
I lepo ti je rekao da procitas prvi post i po ko zna koji put "Ako je tutorijal napisan zbog vas , chitajte ih onda..."

 LAN1,LAN2,LAN3 ?
To su slotovi na tvom ruteru (uredjaju) da munesh kabl...

Portovi su nesto sasvim drugo , uloguj se preko mozzile na 192.168.1.1 pa chitaj prvi post...
 

milosmilan

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2108
    • Pogledaj profil
    • http://www.pesoholichari.net
Tutorijal za forwardovanje portova
« Odgovor #8 poslato: 16. maj 2009, 16:59:50 »
Naravno da nemam veze kad nikad nista nisam igrao online sem kantera!A i,ako znas mogao si ovo malo da mi pojasnis posto ja veze nemam sa igranjem PES-a online....a i ako znas mogo bi da mi prevedes ono sto sam i postavio....
 

Slyz

  • sly_zomb1e
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 6308
    • Pogledaj profil
Tutorijal za forwardovanje portova
« Odgovor #9 poslato: 16. maj 2009, 21:43:19 »
Sta da ti prevedem?
Ruter podesavanja krecu tako sto u browseru ukucas ip adresu svog rutera , uglavnom po default-u je ta ip adresa 192.168.1.1
onda se ulogujes u ruter ... sa user i pass : (default admin,admin) (zavisi od provajdera koji ti je dao ruter...)

2) Onda odes u prvi post, odes na onaj link gde imaju OBJASNJENJA SVIH JEBENIH MODELA I MARKI RUTERA NA SVETU stisnes CTRL+F (to ti je opcija zvana Search) i onda nadjes svoj model rutera na toj listi , zatim kliknes na taj "model svog rutera" i onda ti taj sajt ponudi brdo igara (izaberi FIFA 2007 jer PES tamo u listi nema) i sledi ta uputstva za tvoj ruter (U slikama) samo upisi portove koji su napisani u prvom postu , evo copyracu ti:

#1 otvaranje

protocol : TCP
Start port from : 10881
End port from : 10884


#2 otvaranje

protocol : TCP
Start port from : 12880
End port from : 12881


#3 otvaranje

protocol : UDP
Start port from : 5730
End port from : 5739


kraj. Ako sledis slike (tj. uputstvo za bash tvoj port sa onog sajta iz prvog posta, gledas moj post, pa prvi post i taj link... ne moze da bude prostije.)

Evo ja licno ti se izvinjavam , ali :
Sledeci put,nema potrebe da smaras ljude koji napisu nesto korisno za vas koji ne znaju , a vi se ne potrudite da ukljucite mozak vec imate komentare "ajde nemoj da mi dramis tu" ... moras da shvatis da si ti jedno 163 po redu koji salje ili meni na PM (dobro nisi ti licno to radio) ali spadas u tih 163 kojima nije jasno i onda samo pitaju , nerviraju nas... koji napisemo "HOW TO URADITI NESTO" i jos smo mi KRIVI sto vi bas nista ne znate...

Sledeci put (vazi za sve koji chitaju temu) sledite upustva , chitajte sta pise , Brain : On  , ako ni tad nije jasno... pitajte ali prvo probajte sami , a kad pitate .. pitajte lepo i normalno pitanje .

Koje portove da otvorim???
pa lepo ti pise koji su brojevi portova...  Znachi ispalo je da nisi ni procitao , vec samo pitao...
 

milosmilan

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2108
    • Pogledaj profil
    • http://www.pesoholichari.net
Tutorijal za forwardovanje portova
« Odgovor #10 poslato: 16. maj 2009, 22:56:54 »
Batice,svaka tebi cast na objasnjivanju,ali ako ja ovde razumem nesto jebi me!Kao 1. ne znam ni kakav je User i Pass mog rutera,zatim ne znam kako da se ulogujem u ruter itd....ali jbg,nisi ti kriv za to,ja sam kriv sto ne znam osnovne stvari....:(
 

NukeR

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1451
    • Pogledaj profil
Tutorijal za forwardovanje portova
« Odgovor #11 poslato: 9. jun 2009, 19:22:19 »
Brate ja kada izaberem moj ruter i nadjem FIFU 2007 nece da mi otvori link...

Inace, ruter mi je Huawei/SmartAX-MT882
 

koca013

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1664
    • Pogledaj profil
Tutorijal za forwardovanje portova
« Odgovor #12 poslato: 13. jun 2009, 23:54:09 »
ja vec igram pes09 online,pa me zanima dali cu nesto da zajebem ako ubacim i pes 6,zbog tih portova,tj.dali moze oba pesa da se igraju online,kad hocu da igram jedan   a posle da igram drugi?javite mi na pm.
 

markinho

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 180
    • Pogledaj profil
Re: Tutorijal za forwardovanje portova
« Odgovor #13 poslato: 19. januar 2010, 19:17:42 »
ljudi ja ne mogu nikako da se snadjem na ovaj port forward pa bih zamolio ako neko moze da u ovom topic-u napise detaljno kako treba.ili neka me doda na msn: [email protected] hvala unapred :)
 

1234560

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Re: Tutorijal za forwardovanje portova
« Odgovor #14 poslato: 11. mart 2010, 09:12:27 »
La pénurie de ugg pas de doute actuellement la neige la plus célèbre des bottes. Les bottes UGG est fait de peau de mouton véritable de haute qualité et la laine. Niveau Une peau de mouton double page vous donne un maximum de confort et de conserver la chaleur. Si vous aviez une telle paire de chaussures, vous ne pouviez plus souffrir du froid. Le site Web propose hochwetige ugg bottes à bas prix, une livraison rapide et un excellent service, vous pouvez certainement profiter d'une expérience de magasinage agréable.