Autor Tema: [Tutorijal] Skratite duzinu vaseg sorca  (Pročitano 3688 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

tranE_

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 300
    • Pogledaj profil
[Tutorijal] Skratite duzinu vaseg sorca
« poslato: 1. januar 2009, 21:16:28 »
Eh ovako,sigurno se nekada vama desilo da vas sorc izgleda da je predug.. Vjerovatno kada,za razliku od PES2008 su duzi. Da bi rijesili taj problem,ja sam pokusao da uradim jedan tutorijal koji ce ukratko da objasni nacin mjenjanja duzine samoga sorca.

Prvo sto je potrebno jeste da pronadjete zeljeni dres svoga tima (Bilo to u kitserveru ili GameGraphics Studio).

- Sljedece sto je potrebno jeste da otvorite kit.png fajl iz direktorija vaseg kluba (Slucaj kitserver),ukoliko je u pitanju dres iz igre odnosno cv_06.img otvorite preko GGS-a vec navedeni .img fajl i pronadjite bin od tima. Kada GGS ucita teksture vaseg dresa potrebno je da eksportujete sliku (Desni klik na sliku iznad tekstura).

-Otvorite Photoshop i pronadjite vas dres; File -> Open

-U pocetku ce biti potrebno da promjenite mod vaseg dresa,to cete uciniti tako sto cete otici na IMAGE -> Mode -> RGB Color

-Oznacite dio sorca,kao sto je prikazano na primjeru i uradite njegovu transformaciju ( Preko precice CTRL + T ili Edit -> Free Transform)
Po zelji smanjite duzinu vaseg sorca,ali u svakom slucaju nemojte da pretjerate :)

-Zavrsna faza jeste da vratite dres u pocetni Mod,kako bi bio prilagodjen igrici.
 Image -> Mode -> Indexed Color ( Pazite na sljedece stavke: Transparency/Ukljuceno)

* I konacno sam prikaz ilustrativno tutorijala;


Tutorijal by trane

* Za sve nejasnoce mozete da se obratite na pvt,ili ovdje direktno u temi da pitate.

Uzivajte ;)
 

joco23

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1659
    • Pogledaj profil
[Tutorijal] Skratite duzinu vaseg sorca
« Odgovor #1 poslato: 18. januar 2009, 07:51:05 »
Isti postupak i za rukave... Sad su mi igraci ko lutkice
Zimski update. Zima 2010
Svaka riba \'oce sa mnom da se prca.
 

mufc5

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
[Tutorijal] Skratite duzinu vaseg sorca
« Odgovor #2 poslato: 1. jun 2009, 18:26:17 »
sry totalni sam pocetnik kako da selektujem dio sorca pls odg.