Anketa

Dali si samo vozac ili i vozac i konstruktor?

amestim samo formaciju na pocetku i vozi misko
28 (58.3%)
bavezno podesim strategiju i menjam je tokom meca
20 (41.7%)

Ukupno glasova: 45

Autor Tema: ~Manual Strategies  (Pročitano 6234 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

maremas

  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 10159
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
~Manual Strategies
« poslato: 21. novembar 2008, 19:24:40 »
Koristite li takticke promene tokom igre ili ste od onih sto samo nameste formaciju na pocetku i vozi misko, tako sam i ja pre dok nisam svatio da je ovo jedna od najvaznijih stvari. Strategijsku stranu PESa mnogi zanemaruju ali time dizete vas nivo igranja sa nekog osnovnog na mnogo visi nivo. Taktike i strategije vam mogu pomoci da postanete veoma dobar PES igrac i da pobedite bolje igrace od vas.

Evo ja cu da vam otkrijem jednu od mojih omiljenih strategija, kada napadam drzim formaciju 3-3-1-3 koja mi daje puno mogucnosti u napadu ali postoji opastnost od kontra napada pa moram biti oprezan (ne vazi za CPU), dok kad se branim tj. kad nemam loptu prebacim na 5-3-1-1, volim da probijam po sredini odut i Centare Att., Change Sides je veoma korisna i td...

Ovu su samo neke od stvari koje koristim a sad vas da cujem kako igrate, korisite li Manual Strategies i sta preferitare najvise?
 

Aladdin986

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 981
    • Pogledaj profil
~Manual Strategies
« Odgovor #1 poslato: 21. novembar 2008, 19:49:45 »
Citat: maremas;404463
Koristite li takticke promene tokom igre ili ste od onih sto samo nameste formaciju na pocetku i vozi misko, tako sam i ja pre dok nisam svatio da je ovo jedna od najvaznijih stvari. Strategijsku stranu PESa mnogi zanemaruju ali time dizete vas nivo igranja sa nekog osnovnog na mnogo visi nivo. Taktike i strategije vam mogu pomoci da postanete veoma dobar PES igrac i da pobedite bolje igrace od vas.

Evo ja cu da vam otkrijem jednu od mojih omiljenih strategija, kada napadam drzim formaciju 3-3-1-3 koja mi daje puno mogucnosti u napadu ali postoji opastnost od kontra napada pa moram biti oprezan (ne vazi za CPU), dok kad se branim tj. kad nemam loptu prebacim na 5-3-1-1, volim da probijam po sredini odut i Centare Att., Change Sides je veoma korisna i td...

Ovu su samo neke od stvari koje koristim a sad vas da cujem kako igrate, korisite li Manual Strategies i sta preferitare najvise?

heh e
znash .. previshe ti je slaba formacijaa...
5-3-3-1 ...
rasturio bih te...
a znas zasto..
koristis toliko igraca a svi poredjani.. ja mislim strelice .. sve ujedno..:).....

extra bi ti bilo samo jednog igraca pomeris malo ispred cetvorke...
i ubija ti..:) .. i uzmi inter sa takvom formacijom nema jace..:>
 

maremas

  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 10159
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
~Manual Strategies
« Odgovor #2 poslato: 21. novembar 2008, 19:52:50 »
Evo kako izgleda ta odbrambena i napadacka formacija.

Citat
heh e
znash .. previshe ti je slaba formacijaa...
5-3-3-1 ...
rasturio bih te...
a znas zasto..
koristis toliko igraca a svi poredjani.. ja mislim strelice .. sve ujedno..:).....
Prvo igra 11 ne 12 igraca :)  a ovo drugo te nisam razumeo?!
 

cdjole

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 116
    • Pogledaj profil
~Manual Strategies
« Odgovor #3 poslato: 21. novembar 2008, 19:57:46 »
Ja sam poceo da koristim strategije od ovog pes-a, mada ako igram sa nekim slabijim klubovima za koje nemam sacuvanu formaciju onda cesto igram na default formaciji, tada i ne koristim nesto strategije. Inace, krecem uglavnom sa 4-4-2. Dva dugmeta podesim da njima menjam formaciju u 4-3-3 ili skroz defanzivnu 4-4-2, a preostala dva su mi najcesce za napad kroz sredinu i po strani, mada ponekad ubacim i nesto drugo umesto neke od ovih opcija.
 

Aladdin986

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 981
    • Pogledaj profil
~Manual Strategies
« Odgovor #4 poslato: 21. novembar 2008, 20:02:32 »
evo nesto i od mene....

neznam da li vidite sliku .. imam problem sa tim.. ali evo link ko zeli videti ...  http://www.imagesforme.com/show.php/232976_formacije.JPG
 

Aladdin986

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 981
    • Pogledaj profil
~Manual Strategies
« Odgovor #5 poslato: 21. novembar 2008, 20:04:38 »
Citat: maremas;404481
Evo kako izgleda ta odbrambena i napadacka formacija.


Prvo igra 11 ne 12 igraca :)  a ovo drugo te nisam razumeo?!

jao daa. 5-3-1-1..:)... hehe ..
paa..
ono ides edit pa kliknes R1 .. da bi pomerao njihovo kretanje one strelice .. znas..:) ..
previshe guzve.. ..:) .. bar mislim e sad.....:>..
 

maremas

  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 10159
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
~Manual Strategies
« Odgovor #6 poslato: 21. novembar 2008, 20:20:46 »
Te strelice sam namestio, nije guzna u odbrani a ima 2 CB, jedan CWP i spoljni bekovi, ti kad dodelis poziciju igracu recimo CB, CF, DMF on se automacki krece u svom reonu, tacno pokriva deo terena koja mu ta pozicija nalaze tacnije tu se najvise krece, meni je poenta da se odbranim sa tih 5 igraca u odbrani ne i sa njima da napadam. Kada se branim meni se Zambrota i Jankulosvki transformisu u spoljne bekove, a Gattuzo ide na poziciju CB sa CMF, tako da svi igraci dobijaju svoju novu poziciju na terenu.

Edit:
Pa i bice guzva u odbrani ali tebi koji napadas, zar to i nije poenta da ti teze dodjes do sanse?
 

Aladdin986

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 981
    • Pogledaj profil
~Manual Strategies
« Odgovor #7 poslato: 21. novembar 2008, 20:38:08 »
Citat: maremas;404497
Te strelice sam namestio, nije guzna u odbrani a ima 2 CB, jedan CWP i spoljni bekovi, ti kad dodelis poziciju igracu recimo CB, CF, DMF on se automacki krece u svom reonu, tacno pokriva deo terena koja mu ta pozicija nalaze tacnije tu se najvise krece, meni je poenta da se odbranim sa tih 5 igraca u odbrani ne i sa njima da napadam. Kada se branim meni se Zambrota i Jankulosvki transformisu u spoljne bekove, a Gattuzo ide na poziciju CB sa CMF, tako da svi igraci dobijaju svoju novu poziciju na terenu.

Edit:
Pa i bice guzva u odbrani ali tebi koji napadas, zar to i nije poenta da ti teze dodjes do sanse?

do jedne crte si u pravu....
ali ..
cini mi se.. kad ti je guzva... .. bar ja kad napadam pokushavam sto vishe tvojih igraca uposliti tako da ti .. ne mozes znati koga ces kontrolisati.. non stop ti se menjaju igraci.. u tome je pojenta...:) .. .. bar meni je takav problem.. zato vishe volim jedan na jedan kad se branim.. lakshe cu da prodjem....
 nije ti ni malo losha formacija... ali pokushao sam tu odbranu i previshe stoje uz liniju svi.. .. tako ako si video formaciju... izbacio sam jednog na pred...
..
 

FXGT

  • FREE RIDER
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2553
    • Pogledaj profil
~Manual Strategies
« Odgovor #8 poslato: 21. novembar 2008, 22:05:27 »
iskreno mrzi me da menjam
 

St.Anger

  • Regular
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
    • http://www.stolen-phones.com/
~Manual Strategies
« Odgovor #9 poslato: 28. novembar 2008, 20:15:57 »
Ja odavno nekoristim taktike a i formacije koristim fabrichke. To mi nije bitno ako sam skoncetrisan dobro cu da igram a ako nisam nevredi mi da crtam nikakve taktike a i mrzi me.
 

bata987

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 45
    • Pogledaj profil
~Manual Strategies
« Odgovor #10 poslato: 3. decembar 2008, 14:24:39 »
Evo moje formacije koju koristim sa svakom ekipom bez ikakvih podesavanja samo napravim ovu formaciju i rasporedim igrace i to je to...i veoma dobro mi ide sa njom...
 

shkem1

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
~Manual Strategies
« Odgovor #11 poslato: 3. decembar 2008, 15:30:13 »
ja licno koristim defalt formaciju,ukljucim pressure kad treba da osvojim loptu a side atack je odlican ako imate dobra krila i dobrog centarfora mada je sasvim dovoljno i staviti tactics na B B i udri mile :wall:
 

maremas

  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 10159
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
~Manual Strategies
« Odgovor #12 poslato: 3. decembar 2008, 17:32:15 »
Inace ovo je moja defolt formacija jos od PES6:
 

Aladdin986

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 981
    • Pogledaj profil
~Manual Strategies
« Odgovor #13 poslato: 3. decembar 2008, 18:06:40 »
Bez strategije .. nista od formacije..
dok to ne podesis .. neces znati.. pravo napraviti
 

Dule 93

  • Čovek sa prostatom
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2162
    • Pogledaj profil
~Manual Strategies
« Odgovor #14 poslato: 3. decembar 2008, 18:07:15 »
Moja default formacija bilo koji klub da vodim je 4-4-2
dva stopera,dva beka,dva krila,dva zadnja vezna,jedan poluspic i jedan spic  i vozi misko,ne moze mi niko nista .