Autor Tema: [Tutorijal] PES 2009 - 2 igraca na jednoj tastaturi!  (Pročitano 6592 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

BugA

  • Freelance Programmer
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1006
    • Pogledaj profil
    • http://www.MalamutKlub.com/
[Tutorijal] PES 2009 - 2 igraca na jednoj tastaturi!
« poslato: 15. novembar 2008, 21:55:47 »
Evo jednog odlicnog tutorijala, preuzetog sa cropes.net. Verujem da ce biti od velike koristi svima koji nemaju palice (gejm-pedove), ili im zatreba "palica" viska :player: ;)
Pomocu ovoga cak mozete dodeliti neku funkciju i tasteru "space", sto se inace ne moze iz podesavanja igre :clapping:

:clover: Pisao crny88:

ova tema je več bila postana al nije bila skroz objašnjena tak da ču se potrudit objasnit svaki korak.

1. Trebat če vam program "Parallel Port Joystick" kojeg možete skinut ovdje:
http://rapidshare.com/files/163750859/download-PPJoySetup.zip.exe

2. Kad skinete fajl, pokrenite ga i stisnite run. Otvorit če vam se Simtel Downlader koji če skinut program. Kad završi sa skidanjem pritisnite run i otvorit če vam se .rar arhiva koju extractajte na bilo koje mjesto na vašem kompjuteru. U extractanom folderu "PPJoySetup" stisnite na setup i instalirajte program npr. u C:Program FilesParallel Port Joystick.

3. Kad završi instalacija otiđite u control panels i tamo bi trebali imati ikonu "Parallel Port Joysticks". Otvorite ju.



Stisnite Add i onda podesite opcije kako izgledaju na slici kod prozora broj 2. Kad završite, pritisnite opet Add, pa Done.

4. Ako je sve u redu trebao bi vam se pojavit ovaj prozor. Za nastavak podesite opcije da izgledaju ko na slijedečim slikama i stisnite next.





Ako vam se pojavi ovaj prozor stisnite Continue Anyway



Ako je instalacija uspjela pritisnite Finish

5. Opet če vam se pojavit prozor sličan kao i na drugoj slici. Izaberite iste postavke kao i na slici 2 i 3. I na kraju instalacije opet stisnite Finish

6. Otiđite u Control Panels i otvorite Game Controllers. Trebali bi imat iste postavke kao i na donjoj slici tj. pod Status bi trebalo pisat OK.



7. Otvorite folder gdje vam je instaliran Parallel Port Joystick (po defaultu C:Program FilesParallel Port Joystick) i otvorite ikonu PPJoyKey. Ovdje namjestite kontrole za PES. A kontrole su ovakve:
Up - gore
Down - dolje
Left - lijevo
Right - desno
Button 1 - trokut (Y)
Button 2 - krug (B)
Button 3 - x (A)
Button 4 - kvadrat (X)
Button 5 - L2
Button 6 - R2
Button 7 - L1
Button 8 - R1

U zagradama su kontrole za X-Box, a ako vam trebaju još neke kontrole recite pa ču ih napisat.

Kontrole vam moraju bit različite nego za controller 1 bez obzira koliko tipkovnica koristite, jer bi u suprotnom ako jedan player stisne lijevo i drugom playeru bi igrač u igrici skrenuo lijevo.
Kada namjestite kontrole stisnite "Save .ini" i spremite vaše kontrole negdje na disk
Nemojte zatvarat ovaj prozor dok igrate PES. Ovaj prozor mora bit otvoren dok igrate pes

9. Sad otvorite svoj PES folder i otiđite na settings. Stisnite na tab "Controller" i pod opcijom "Controller" izaberite "Controller 2", a pod device: "PPJoy Virtual joystick 2" i pritisnite ok

10. Sada možete uč u igru i igrat.

The End
 

toni90

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 193
    • Pogledaj profil
[Tutorijal] PES 2009 - 2 igraca na jednoj tastaturi!
« Odgovor #1 poslato: 15. novembar 2008, 23:55:49 »
Sve je to lepo al kad se stisne vise od 3 dugmeta na tastaturi komp pocne da ispusta one zvukove kao da zabada i dok ne oslobodis dugme ne mozes nista da radis,a jos kad dvojica pocnu da sibaju,lele....Al mozda ovaj program to namesta...
 

crny88

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
[Tutorijal] PES 2009 - 2 igraca na jednoj tastaturi!
« Odgovor #2 poslato: 16. novembar 2008, 02:30:45 »
drago mi je da je tut ovak popularan i nadam se da če pomoč mnogima. regan sam ovdje več pol godine al kak rijetko posječujem nisam se sjetio ovdje postat.

@toni 90: ja kad igram komp mi ne ispušta nikakve zvukove čak ni kad igraju 2 igrača. ja znam za 2 rješenja tvog problema

1. možda ti je uključena opcija "Sticky Keys". Da ju isključiš odi u Control Panels i otvori"Accessibility Options". Namjesti sve opcije kao i na donjoj slici:
   
     1. Odi na settings
     2. Isključi opciju "Use shortcut"
     3. Isključi opciju "Use Sticky Keys"
     4. Stisni Aplly i onda ok


2. ak ti se još uvijek javlja taj problem i ak imaš instaliran ovaj program "Parallel Port Joystick" onda otvori "PPJoyKey" file koji ti je u folderu od ovog programa i isključi opciju "Beep on keypress (debug)"


:ziveli:
 

BugA

  • Freelance Programmer
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1006
    • Pogledaj profil
    • http://www.MalamutKlub.com/
[Tutorijal] PES 2009 - 2 igraca na jednoj tastaturi!
« Odgovor #3 poslato: 16. novembar 2008, 03:38:14 »
Citat: crny88;401911
drago mi je da je tut ovak popularan i nadam se da če pomoč mnogima. regan sam ovdje več pol godine al kak rijetko posječujem nisam se sjetio ovdje postat.


Ma ja kad sam ovo video skroz se odusevio, rekoh moram ga i ovde postaviti, da ljudi vide :yes: Setio sam se perioda jos dok sam bio mlad i neiskusan, pa pikao FIFA-u, a nisam imao gejmped, eeeee, a kako sam zeleo da igram protiv nekoga, a ne stalno protiv glupavog kompa... Udarila me neka nostalgija :blush:

Meni sada ovo ne treba, ali imam neke drugove koji ce se sigurno obradovati (hm... prikladniji izraz je "umreti od srece" :D ), a verujem da ce jos mnogima koristiti :player:

"Instant" resenje za dva igraca, alal vera :thumbup:
 

toni90

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 193
    • Pogledaj profil
[Tutorijal] PES 2009 - 2 igraca na jednoj tastaturi!
« Odgovor #4 poslato: 16. novembar 2008, 09:32:21 »
To je to sad ne trokira,ranije kad idem u koso (strelica gore i strelica levo)ne mogu da sutnem al sad je ok.thx jos 1.
 

Renato

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
[Tutorijal] PES 2009 - 2 igraca na jednoj tastaturi!
« Odgovor #5 poslato: 26. novembar 2008, 21:23:42 »
...
EDIT:nista napravljeno molim za brisanje posta
 

crnjabl

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: [Tutorijal] PES 2009 - 2 igraca na jednoj tastaturi!
« Odgovor #6 poslato: 1. novembar 2009, 19:43:22 »
imali mozda link na file front ili tako negdje...ovaj rapid me pojede jer nemam premium, stalno govori da nema slobodnih slotova...
 

crnjabl

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: [Tutorijal] PES 2009 - 2 igraca na jednoj tastaturi!
« Odgovor #7 poslato: 1. novembar 2009, 20:25:03 »
nasao sam na drugom mjestu ovaj prog al mi nije pomogao oko istog problema kakav je imao toni90...i dalje ne mogu da dodam loptu kada idem ukoso (gore+lijevo)...ona opcija Beep on keypress (debug) kad je ukljucena sluzi samo da se cuje kada pritisnem tipku (kao na mobilnom keypad sound)...@toni90 zanima me jesi ti rijesio svoj prob i kako ??